Döviz, yabancı ülkelerin paralarına verilen isimdir. Herhangi bir ülkenin parasının, başka bir ülkenin (veya ülkelerin) parasına dönüştürülmesi ile ilgili işlemlere ise döviz işlemi veya kambiyo işlemi denir. Döviz kuru ise diğer ülke para birimlerinin TL karşılığını ifade etmektedir.


Canlı döviz kuru, ekonomi denildiğinde hiç şüphesiz en çok merak edilen kavramlar arasında öne çıkmaktadır. Döviz fiyatları, yurt içi veya yurt dışı gelişmelere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bilindiği gibi, döviz fiyatları düşer ya da yükselir. Bu tip dalgalanmaların yaşandığı durumlarda anlık döviz kuru takibi de önemlidir. Anlık kur ile piyasalarda Dolar, Euro gibi döviz cinslerinin alım - satım rakamlarını kontrol edebilirsiniz.


Dövizde son durum ile beraber döviz haberleri ve güncel gelişmeler için Habertürk Ekonomi sayfalarını takip etmeyi unutmayın. Günlük döviz kurları; dolar, euro, sterlin pariteleri ve alış satış fiyatlarını sayfamızdan anlık ve canlı rakamlarla öğrenin. Habertürk Canlı Döviz Kurları sayfasında yer alan döviz çeviriciyi kullanarak döviz hesaplama işlemi yapabilir, döviz piyasasına dair en güncel ve son dakika haberleri görüntüleyebilirsiniz.

KUR ÇEVİRİCİ
FOTO HABER
VİDEO