• Spor, vücudun sağlığı için çok önemlidir ancak sadece bedenin değil, yüzün de buna ihtiyacı vardır. Yüzde olan birçok kas, çalıştırılmadığında zaman içerisinde sarkar ve kırışır. Yüz yogası, hem bunu engeller hem de cildi güzelleştirir. Peki, yüz yogası nedir, nasıl yapılır? Yüz yogası işe yarıyor mu? İşte detaylar...

  * Yüz yogası, 18 yaşından küçükler için uygun değildir. Henüz ergenlik sürecini tamamlayamamış kişiler için önerilmez."

 • YÜZ YOGASI NEDİR?

  Yüz yogası; düzenli egzersizlerle, yüz kaslarının güçlenmesini sağlamak için yapılır. Mimik ve jest hareketlerinin defalarca tekrarlanması ve yaşlanmayla oluşan kırışıklıkların ve sarkmaların engellenmesi sağlanır.

 • YÜZ YOGASININ FAYDALARI NELERDİR?

  - Ciltte genç bir görünüm sağlanır

  - Kırışık ve sarkmaların önüne geçilir

  - Derideki lenfatik hareketliliği arttırarak ciltte birikmiş toksikleri uzaklaştırmada yardımcı olur

  - Yüz kaslarına giden oksijen miktarı artar, buna bağlı olarak kan dolaşımı hızlanır. Bu da yüzün; hem daha canlı olmasını hem de olumsuz şartlardan daha az etkilenmesini sağlar

  - Cildin sağlamlık ve elastikliğinden sorumlu proteinler olan kolajen ve elastin üretimi artar

  - Günde sadece 10 dakikanızı alır 

 • Yüz yogası, kısa bir sürede sonuç verir. Düzenli olarak bir ay yaptıktan sonra yüzünüzdeki değişimi fark edeceksiniz. Yüz yogası, geleceğe de güzel bir yatırım yapmanızı sağlar. Yaşlandığınızda, cildinizin elastikliğini korumasını sağlayabilir ve taze bir cilde sahip olabilirsiniz. 

  Temel birkaç yüz yogası hareketiyle, yüzünüzdeki kasları çalıştırabilirsiniz. 

 • Alın çizgileri için;

  Baş parmaklarınızı kulak hizanızın biraz üzerinde tutun ve diğer parmaklarınızla alnınızın dışından içine doğru hafif hareketlerle masaj yapın. Birkaç defa uygulayarak sürdürün. Bu hareket kendini oldukça belli eden alın çizgileri için birebir.