KARACİĞER DOSTU BESİNLER NELERDİR?


Sağlıklı ve zinde bir yaşamın anahtarları hafta içi her gün "Dr. Ender Saraç’la Sağlıklı Günler" ile Show TV ekranlarında! Dr. Ender Saraç, başarılı sunucu Esra Eron ile sağlığa dair merak edilen soruları masaya yatırırken şifalı bitkiler ve mucizevi kürler de paylaşılıyor.


Dr. Ender Saraç’la Sağlıklı Günler’de bugün; İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Murat Köse karaciğer yağlanmasının belirtilerini, karaciğer büyümesinin ne olduğunu ve nedenlerini, karaciğer dostu ve düşmanı besinleri aktaracak.


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Demirhan Dıraçoğlu bel ve sırt ağrıları için yapmamız gereken egzersizleri ve evde uygulayabileceğiniz yöntemleri, masa başı çalışanların sırt ağrılarını önlemek için dikkat etmesi gerekenleri canlı yayında anlatacak.


Nöroloji ve Uyku Uzmanı Prof. Dr. Zerrin Pelin ise ideal uyku süresi kaç saattir, “biyolojik saat” nedir, en sık rastlanan uykusuzluk sebepleri nelerdir, hangi hastalıklar uykusuzluğa sebep olur, üzüntü ve stres uykusuzluğu tetikler mi sorularını yanıtlayacak.