• İÇİMİZDEN BİRİ KONUSU 

  Adam ile Havva, ayrı dünyaların insanlarıdır. Biri İrlandalı Katolik bir papazın oğlu; diğeri geleneklerine bağlı Müslüman ve Türk bir ailenin kızıdır. Hayat, onları birbirinden çok uzak iki yörüngeye yerleştirmişse de kader, onları bir araya getirir.

  Çünkü İrlanda ekonomik bunalımdayken onlara yardımı Osmanlı padişahı yaptığı için Adam’ın papaz olan babası William, birçok Drogedalı gibi bir Türkiye hayranıdır ve hatta yıllar önce tatil için geldiği Marmaris’e de hayran kalır ve oraya yerleşir. Üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışan Adam, Havva’yı görür görmez aşık olmuştur. Havva da ilk defa kalbini eriten bu duyguya kayıtsız kalmamış, var oluşundan beri aradığı diğer yarısını sonunda bulmuştur. Adam Havva’ya evlenme teklif eder fakat Havva’nın kalbi istese de dudakları babası Hacı Hünkar’dan ötürü hayır diyecektir çünkü Adam ne Türk ne de Müslüman’dır.

  Adam aşkı için din değiştirmeyi göze alsa bile Havva’nın babası Hacı Hünkar, kız kardeşleri ve eşleri bu işin olmaması için elinden geleni yapacaklardır. Tüm imkanlarını Havva okusun ve profesör olsun diye döken Hünkâr’ın gelecek planlarında hiç mi hiç Havva’ya bir damat adayı bulmak yoktur.

  Havva gözünü karartarak babasının karşısına çıkıp bir İrlandalıya aşık olduğunu söylediğinde korktuğu şey başına gelmiş olur. İki aşık, aşklarını ailelerine kabul ettirmek için her yolu denerler. Adam’ın ailesi de iki aşığa açılan savaşta yadsınamayacak bir cephedir. Havva ile Adam, aşklarına kör olan gözleri ve sağır olan kulakları elbet bir gün açacaktır. Yani onlar buna inanmaktadır…

  İÇİMİZDEN BİRİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

  İçimizden Biri dizisinin çekimlerine Muğla'nın Marmaris ilçesinde başlandı.

 • BÜKLÜM TATLILI (ASUMAN DABAK)

  Büklüm, Hacı Hünkâr’ın merakı kendinden, dili dilceğinden büyük kardeşi, Adile’nin azılı görümcesidir. Dedikoduya, takıp takıştırmaya, sürüp sürüştürmeye pek meraklıdır. Kocası Bahtiyar’a ne kadar kızarsa kızsın onu hala ilk günkü kadar çok sevmektedir. 

  Asuman Dabak Kimdir, Kaç Yaşında?

  Asuman Dabak, 1970 yılında Akhisar'da dünyaya geldi. Turizm ve Otelcilik mezunu olan Dabak, 1993 yılında Bahçelievler Belediye Tiyatrosu'nda profesyonel olarak oyunculuğa başladı. Tatlı Hayat dizisinde canlandırdığı Menekşe karakteri ile televizyon izleyicisinin gönlüne taht kurdu. Seslendirme üzerine çalışmalar yaptı.  Tiyatro sahnesinde, televizyonda ve sinemada her zaman sevilen ve akılda kalan karakterlere imza atan Asuman Dabak, Ekim 2006'da profesyonel oyuncu kimliğini tiyatro yöneticiliği ile birleştirdi ve Asuman Dabak Tiyatrosu’nu kurdu. İlk prodüksiyonunda 2007 Afife Tiyatro Ödülleri ve 7. Lions Tiyatro Ödülleri olmak üzere tiyatrosuna iki ayrı ödül kazandırdı. 2016’da ‘Fasl-ı Asuman’ isimli Stand-up Kabare Show ile sahne aldı. Usta oyuncu, Asuman Dabak Oyunculuk Atölyesi’nde uzun yıllardır eğitmenlik yapmakta olup, İzmir, Londra ve İstanbul'da yeni nesil oyuncular yetiştirmeye devam etmektedir. 

  Dizileri

  Tutunamayanlar (2020),

  Ege'nin Hamsisi (2018),

  Ver Elini Aşk (2017),

  Acı Aşk (2016),

  Günebakan (2015),

  Hayat Yokuşu (2014),

  Pis Yedili (2013),

  Böyle mi Olacaktı (2013),

  Leyla ile Mecnun (2011),

  Nuri (2011),

  Sen Harikasın (2010),

  Çakıl Taşları (2010),

  Yalancı Romantik (2008-2009),

  Geniş Aile (2009),

  Ah Kalbim (2009),

  Haneler (2009),

  Süper Babanne (2008),

  Cumhur Cemaat (2007),

  Üç Tatlı Cadı (2007),

  Ayda (2007),

  Erkek Tarafı (2005),

  Dayı (2004),

  Hürrem Sultan (2003),

  Tatlı Hayat (2001),

  Hayat Bağları (2000),

  Baykuşların Saltanatı (2000),

  7 Numara (2000),

  Kara Melek (1996-1998),

  Örümcek (1998),

  Tatlı Kaçıklar (1996),

  Çiçek Taksi (1995)

  Filmleri

  Organik Aşk (2018),

  Eyvah Karım (2018),

  Keloğlan (2017),

  Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 yolu (2015),

  Seni Seviyorum Adamım (2014),

  Erkekler (2013),

  Kurtuluş Son Durak (2011),

  Herkes mi Aldatır? (2010),

  Kağıt (2008),

  Ademin Trenleri (2007),

  Bir İhtimal Daha Var (2006),

  Şans Kapıyı Kırınca (2004)

  Tiyatro Oyunları

  Aya Maya Kumpanya

  Kaç Baba Kaç

  Şen Şakrak Kabare

  Annem 40 Yaşında Babaannem 20

  Şaşkın Aşıklar

  Çık Çıkabilirsen İşin İşinden

  Boing Boing

  Papaz Kaçtı

  Bu Oyun Başka Oyun

  Şahane Düğün

  Ödülleri

  Afife Tiyatro Ödülleri - Papaz Kaçtı (2007)

  7. Lions Tiyatro Ödülleri - Papaz Kaçtı (2007)

  Lions Selim Naşit Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü (2002)

 • ADİLE ALADAĞ (BENİAN DÖNMEZ)

  Kocası Hünkar’ın tam tersi yumuşak, ılımlı, saflık timsali bir kadındır, ailenin arabulucusudur. Adile, kızları arasında köprü olmaya çalışır, kızlarıyla babaları arasında barış sağlamaya çalışır, damatlarıyla kocası arasındaki huzuru inşa etmeye çalışır. Bu zamana kadar iyi idare etse de Adam’ın hayatlarına girişiyle Adile bile yetersiz kalacaktır.

  Benian Dönmez Kimdir, Kaç Yaşında?

  3 Mart 1965 yılında doğan Benian Dönmez, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü oyunculuk ana sanat dalından mezun oldu. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, İzmit Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalışmış ve buradan emekli olmuştur. Dönmez, 2005 yılından itibaren tiyatro oyunculuğu yanı sıra birçok film ve dizide rol aldı ve şuan İstanbul'da yaşamaktadır.

 • ADAM WİLLSON (BORA AKKAŞ)

  (Tek cenneti Havva olan bir âdem...)

  Bu dünyaya neşe ve iyilik saçmak için gelen Adam; Marmaris’te doğmuş büyümüş bir İrlandalı’dır. Aşkından Adem’e dönen Adam, başına gelecekleri bilse yine de Havva’ya aşık olurdu. Çünkü Papaz olan babası ve koyu Katolik annesinden dinlediği cennet bile Havva’dan daha güzel değildi.

 • GÜRBÜZ GÜRLER (BURAK SATIBOL)

  Gürbüz, Hanım’ın kocası, Adile ve Hünkâr’ın büyük damadıdır.  İçgüveyliğin kitabını yazarak, kayınpeder yancılığına seviye atlatmıştır. Atıp tutmayı, asıp kesmeyi pek sever. Ağzı laf yaparken kendi keyif çatan biridir.

  Burak Satıbol Kimdir, Kaç Yaşında?

  1979' da İstanbul'da doğdu.

  İlk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamlayan oyuncu, tiyatroya genç yaşta başladı. Burak Satıbol, 1993 yılında daha 14 yaşındayken Yaratıcı Drama Derneği Seminerlerine katılarak tiyatroyla tanıştı. 16 yaşında Bursa Devlet Tiyatrosu kurslarına katılarak tiyatro ile ilgili önemli adımlar attı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'ne girdi.

  2001 yılında ise DTCF Tiyatro Bölümü'nde beraber okuduğu arkadaşlarıyla Mahşer-i Cümbüş adlı tiyatro topluluğunu kurdu. Bu topluluk önce Ankara'da faaliyet gösterdi daha sonra grup İstanbul'a taşındı. Bu grupla beraber oyuncu, Türkiye'yi dolaşarak Tiyatro Sporunu Türkiye'ye tanıttı.

  Oyuncu televizyonda da başarılı işlere imza attı. Bir çok reklam filminde rol alan Burak Satıbol, 2004 yılında “24 Saat” adlı dizi ile oyunculuk kariyerine başladı. Mahşer-i Cümbüş'ün ekrana da taşınmasında da büyük rol oynayan Burak Satıbol “Anında Görüntü Show” isimli programla ekranlarda olmaya devam etti.

  “Halil İbrahim Sofrası” isimli dizide “Münir” karakterini başarıyla canlandırmıştır. Kendi alanında bir ilk olan “İşler Güçler” adlı dizide rol alan ve “Salih Abi” rolüyle büyük beğeni toplayan Satıbol; “Yine de Aşığım”, “24 Saat”, “ Elde Var Hayat”, “Bir Yusuf Masalı”, “Ah Neriman” “ Fabrika Kızı” ve “Tozkoparan” adlı dizilerde önemli rollere hayat vermiştir. “Sürgün İnek” , “Düğün Dernek” , “Yusuf Yusuf”, “On Yılda Bir İnşaat 2”, “Kardeşim Benim” , “Sol Şerit” , “Olaylar Olaylar” “Babaların Babası”, “Bir Baba Hindu”, “Döndüm Ben”, “Dört Köşe”, “Sorma Neden” “Arapsaçı” ve “Hemen Döneriz” ve daha bir çok sinema filmlerinde rol alarak sevenleriyle buluşan Satıbol son olarak; Show TV’de yayınlanacak “İçimizden Biri” dizisiyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

  Burak Satıbol; şu anda da Mahşer-i Cümbüş'ün hem oyuncusu, hem genel sanat yönetmeni olarak görev yapmaya, her hafta ikinci evleri Hayalhane’de seyircileriyle buluşmaya, dönem dönem tüm yurdu dolaşmaya devam etmektedir.

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!